16 marca 2014

Read all about it

Ostatnio znudziła mi się słuchana muzyka. Przeszukałam wszystkie pliki w poszukiwaniu dawno zapomnianych melodii, ale nic mi się w głowie nie zaplątało. Pojawił się muzyczny kryzys. Chyba po raz pierwszy w życiu. Nie bardzo wiedziałam, jak z tego wybrnąć.

Spróbowałam posłuchać Lorde. Po trzech piosenkach wyłączyłam, bo mnie drażniły. Nie dołączę więc do pozostałych zachwycających się nowozelandzką siedemnastolatką.
I znowu cisza. 

Lekko zdesperowana, włączyłam sobie muzykę, jaką słuchamy w pracy. Delikatny chillout i chillstep. Nie podejrzewałam siebie o takie fascynacje, ale pośród różnorodnych remiksów, można znaleźć prawdziwe perełki.

                                                              Daughter - Medicine




Nadal jednak szukałam jakiegoś nowego artysty, którego twórczość mogłabym poznać. I w końcu mi się udało! Emeli Sandé. Ma cudowny głos. Zaczęło się od tej piosenki.


I wanna sing, I wanna shout
I wanna scream till the words dry out
So put it in all of the papers,
I'm not afraid
They can read all about it
Read all about it

Piękny tekst...

1 komentarz:

  1. Ja nieustannie męczę nową płytę Duft Punk:) BARDZO mi się podoba i słusznie dostali Grammy. Poza tym dzięki jednej z ich piosenek powoli odkrywam twórczość Juliana Casablancas'a. Przymierzam się też do kupna płyty Artura Rojka bo mam do niego sentyment i jego teksty są mi bliskie. (A)

    OdpowiedzUsuń