15 lipca 2012

Melodie OST


Są filmy, które mają dwie płyty z muzyką: ost oraz the score. Pierwsza to płyta z piosenkami, druga to same melodie. Jednak jak pokazuje moje małe tajne śledztwo, nie każdy fan muzyki filmowej lubi muzykę instrumentalną. Ale nikt nie zaprzeczy, że jest ona ważną częścią filmu i bez niej ciężko było by go oglądać.
Ja osobiście lubię melodie z filmów i często ich słucham, bo dają niesamowite pole do wyobraźni. 


Kilka ulubionych:Muzyka z ostatniej sceny w Incepcji.

Pierwsza scena K-Pax i od razu mnie zauroczyło.

To jedna z wielu ulubionych melodii z Władcy Pierścieni. Końcowa scena z Drużyny Pierścienia.

Z całej płyty tylko ten utwór zapadł mi w pamięć.

Underworld - Eternity and a Day. Od tego utworu wszystko się zaczęło..


Muzyka z Mrocznego Rycerza jest rewelacyjna. To jeden z wielu utworów, do których powracam.


Liczba tego typu utworów jest o wiele, wiele dłuższa. Nie dałabym rady wszystkich wymienić. A wciąż przybywają nowe. Teraz pozostaje mi tylko zrobić ranking ulubionych kompozytorów. Wkrótce.
Tymczasem.

Zdjęcia dnia:

4 komentarze:

 1. Cudne melodie, zwłaszcza z Incepcji i Mrocznego Rycerza

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam muzykę filmową, tutaj podałaś niektóre utwory, które ja także uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna muzyka :) Szczególnie Hansa Zimmera mi się podoba. Uwielbiam też jego utwór z "Króla lwa" p.t. "This land" http://www.youtube.com/watch?v=dnkZEFbapYc, zawsze jak to słyszę czuję jakieś ciepło na serduchu ;) Od dłuższego czasu jestem zachwycona muzyką Daft Punk z filmu " Tron: Dziedzictwo". Jako miłośniczka muzyki elektronicznej jestem po prostu zachwycona, chociaż film był mocno średni to muzyka jest świetnie wkomponowana w jego klimat. Co niektórzy złośliwcy twierdzą,że "Tron..." to nic innego jak mega teledysk Daft Punk i ja się z tym zgadzam :P Z polskiej muzyki filmowej moim najukochańszym utworem jest walc z "Trędowatej" Wojciech Kilara http://www.youtube.com/watch?v=PDU3O4ZloZo. Miód na moje uszy ^^ (A)

  OdpowiedzUsuń
 4. P.S. Wiem, że to nie w temacie,ale polecam Ci utwór z gry komputerowej Wiedźmin p.t. "Brzeg". Jak go usłyszałam to oniemiałam z zachwytu. Mam nadziej, że Tobie również się spodoba ;) Pozdrawiam :* (A)

  OdpowiedzUsuń