22 stycznia 2013

You've Got Mail!

Drogi przyjacielu... Lubię zaczynać te listy tak, jakbyśmy przed chwilą przerwali rozmowę. Jak starzy kumple, a nie ludzie, którzy nawet nie znają swoich imion, bo poznali się przypadkiem na czacie. Ciekawe, co dziś napiszesz. Włączam komputer. Niecierpliwie czekam na połączenie. Wchodzę do sieci i wstrzymuję oddech, aż usłyszę te dwa słowa „Masz Wiadomość”... Nic już nie słyszę, nawet ulicznego gwaru, tylko bicie własnego serca. Mam wiadomość. Od ciebie. 


To jedna z nielicznych komedii romantycznych, do których lubię wracać. Oglądam ten film za każdym razem jak pojawi się w telewizji. Bo Masz wiadomość ma swój niepowtarzalny urok, którego na próżno szukać w dzisiejszych produkcjach.

Kathleen nie mogąca się doczekać aż Frank wyjdzie, by mogła sprawdzić e-mail.
Joe słuchający gadaniny spóźnionej Patricii.
Bukiet zatemperowanych ołówków.
Magiczny "Sklep na rogu ulicy", który przypomina czasy dzieciństwa.
Wielkie księgarnie, które kuszą rabatami i których półki uginają się od towaru. 
Nowy Jork jako jeden z bohaterów.
Internetowe rozmowy o rzeczach mało istotnych.
Teksty z Ojca Chrzestnego.
Fenomen maszyny do pisania.
Wzajemne zgryźliwości.
Książki, kawa i rozmowy o drobiazgach. 


Ciekawe postaci, niebanalne dialogi. Optymizm i nieprzesłodzona miłość. 

Czasami zastanawiam się nad swoim losem. Wiodę skromne życie. Niepozbawione wartości, ale skromne. I pytam sama siebie czy żyję tak, bo lubię, czy może brak mi odwagi? To, co widzę wokół, przypomina mi przeczytane kiedyś książki, a może powinno być odwrotnie? Nie musisz odpowiadać. Chce tylko wysłać to kosmiczne pytanie w przestrzeń. A więc dobranoc, pustko.

6 komentarzy:

 1. Mam ogromny sentyment do tego filmu, nic już na to nie poradzę. Te starsze komedie romantyczne miały swój urok-zwłaszcza duet Hanks i Ryan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dokładnie takie samo zdanie :)

   Usuń
 2. Też bardzo lubię wracać do tego filmu, gdy jest w telewizji i jednocześnie cieszę się na sam dźwięk piosenki The Cranberries, która jest wciąż powielana w zwiastunie tvn-u:) Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, zapomniałam wspomnieć o muzyce :)
   The Cranberries - bardzo lubię.

   Usuń
 3. Też lubię ten film. Szkoda, że dziś nie robi się już takich ciepłych komedii romantycznych tylko idzie w stronę seksu i wcale nieśmiesznych, głupawych wręcz czasem żartów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, takie czasy. Dlatego w tym wypadku nigdy się nie czepiam, że stacja powtarza kolejny raz ten sam film :)

   Usuń