26 lutego 2014

Historia wyjątkowa

Ona (2013)Ostatnio rzadko się zdarza, by obejrzany film nie dawał mi spokoju. W przypadku tego tytułu, nie było dnia, by nie wkradał się do moich myśli. Wydawać by się mogło, że ta prosta historia mi gdzieś umknie, bo to co w niej opisane, wydarzyć się raczej nie może w najbliższej przyszłości. Obejrzę, zapomnę i tyle. Stało się jednak inaczej.

***

Opowieść o samotności człowieka, który odnajduje sens życia w cyberprzestrzeni.
Miłość całkowicie inna niż ta, którą do tej pory znaliśmy.
Piękna estetycznie wizja przyszłości - fascynująca, a za razem przerażająca.
Uzależnienie człowieka od technologii.
Brak zrozumienia wobec drugiego człowieka i kryzys komunikacyjny.

***

To jeden z najlepszych filmów tego roku. Świetnie napisany scenariusz składnia do refleksji, rewelacyjna obsada - kapitalny Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson nie lubię, ale jej głos w tym filmie jest cudowny. Piękne zdjęcia i miła dla uszu muzyka.

Warto zobaczyć. Dla aktorów. Dla siebie. Dla przemyśleń.


zdjęcie: filmweb.pl

4 komentarze:

 1. świetny film, mam nadzieję że jego flagowa piosenka zdobędzie złotego chłopca ;) a wąs Phoenixa jest wręcz czarujący, moim zdaniem do tej pory to jego najlepsza rola, tylko Amy Adams stała tam jakoś w cieniu... ale i tak "Ona" jest produkcją jak najbardziej wartą uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja właśnie w tym filmie doceniłam Amy Adams. Bardzo mi się podobała jej ta drugoplanowa rola, niż postać w American Hustle. Piosenka bardzo przyjemna, ale czy na miarę Oscara? Byłoby miłe zaskoczenie :)

   Usuń
 2. Trafnie to ujęłaś wszystko w tych kilku słowach. też się zakochałam w tym filmie (i piosence) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stwierdziłam, że ten film nie potrzebuje mojej rozwleklej recenzji :) A te kilka słów może kogoś zachęci do seansu. Zwłaszcza, że to film po którym długo dyskutować.

   Usuń