3 stycznia 2018

Miszmasz # 12

W telegraficznym skrócie.
Noworoczno-urodzinowym.

źródło
Witajcie w 2018 roku. Życzę Wam fascynujących podróży kulturalnych.


Jak zwykle nie robię żadnych postanowień, zestawień, podsumowań i innych dziwnych blogowych list. Nie widzę sensu w dokładnym analizowaniu i rozkładaniu na czynniki pierwsze mojej ścieżki kulturalnej :) Mam tylko notatnik, gdzie zapisuję sobie obejrzane filmy i przeczytane książki - i to mi do szczęścia w zupełności wystarczy. Choć korci mnie, by zrobić zestawienie filmów, które chętnie bym zobaczyła na dużym ekranie. Wygląda na to, że sporo czasu w tym roku spędzę w kinowym fotelu, więc może warto zrobić wstępny szkic seansów? :)


3 stycznia to data ważna z dwóch powodów.

03/01/1892 - urodziny J.R.R. Tolkiena. W tym roku przypada 126 rocznica.

Jeden z moich ulubionych cytatów:
Fantazja to naturalny aspekt ludzkich działań. Na pewno nie niszczy rozumu, ani go nawet nie obraża; nie stępia też apetytu na prawdę naukową i nie zaciera jej postrzegania. Wręcz przeciwnie. Im bystrzejszy i trzeźwiejszy umysł, tym wspanialsze będzie snuł fantazje.

03/01/2012 - napisałam pierwszą notkę. I choć w ciągu tych 6 lat wiele się zmieniło, to nadał coś tu umieszczam. Tendencja jest raczej spadkowa (piszącej jak i odwiedzających), ale nie mam serca kliknąć przycisku "usuń" :) Dziękuję każdej osobie, która tu jeszcze zagląda i jeszcze dodatkowo daje o tym znać :)

Na koniec mój mały towarzysz. To urocze stworzonko jest ze mną od wczoraj i nie opuści mnie do czasu, gdy nie ogarnę przesłania, jakie ze sobą przyniosło ;)


Tymczasem idę zrobić zdjęcia książek, jakie otrzymałam w ostatnim czasie. I znaleźć jakiś ciekawy kurs fotograficzny. Plus muszę wybrać film do pierwszego seansu kinowego 2018.

Zapowiada się pracowicie ;)

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Zobacz link i wszystko stanie się jasne ;) A potem napisz czy Ci się spodobało :)
   https://www.youtube.com/watch?v=YDXOioU_OKM

   Usuń
 2. Obejrzałam ten film, trochę smutny :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym powiedziała: refleksyjny. Ukazuje jakąś życiową powtarzalność, którą zawsze cechuje radość, nadzieja i smutek.

   Usuń