30 września 2016

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

źródło
Mam taki poranny zwyczaj: szykując się do pracy zawsze oglądam filmiki z amerykańskich programów rozrywkowych. Nie dość, że to świetna rozrywka, to przy okazji ćwiczę angielski i poznaję bardziej szczegółowo amerykańską kulturę. Tam jest mnóstwo odniesień do filmów, książek, motywów muzycznych, programów i postaci, o których nigdy nie miałam pojęcia.

Każda liczą się stacja telewizyjna w Stanach Zjednoczonych, ma w swojej ramówce codzienny rozrywkowy program typu talk-show. Znam tylko kilka, które w miarę regularnie oglądam, ale jak zaczęłam na ten temat czytać, to zgubiłam się w natłoku informacji ;) The Tonight Show..., Late Night with...,  The Late Late Show... - ich ilość i zmieniający się prowadzący się w tej chwili nie do ogarnięcia. Choć kiedyś może zrobię sobie jakiś spis :)

Moim pierwszym ulubionym programem jest The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Ilość dziwnych konkurencji i absurdalnych pytań jest tu powalająca. Ale zapraszani gości zawsze mają niezły ubaw.Ten program zaczęłam oglądać od genialnego występu Kevina Spacey z okazji Halloween.

Konkurencja Wheel of Impressions  jest najlepsza :)


Wersja głosowa
Wersja śpiewana
Druga genialna konkurencja, do której lubię wracać, to Kid Theater - dzieci ze szkoły podstawowej piszą krótkie scenki na podstawie podanego tytułu filmu, a aktorzy wraz z prowadzącym je odgrywają.Birdman (2014)


Magic Mike (2012)
Jest jeszcze wiele innych, fajnych segmentów: jak choćby serial Ew!, Tonight Show Entrance czy Lip Sync Battle. Tam scenarzyście chyba nigdy się nie nudzą.

Odsyłam Was do strony głównej programu lub tej na YouTube. Może coś znajdziecie coś fajnego dla siebie :)

Na koniec zostawiam Wam, fantastyczne wejście Kevina Bacona, z okazji trzydziestolecia filmu Footloose.


Miłego oglądania.

2 komentarze:

  1. Pierwszy raz widzę ten program ale show jest bardzo pomysłowe, a konkurencja Wheel of Impressions jest bardzo zabawna:D

    OdpowiedzUsuń
  2. Och, bardzo lubię program z Jimmym Fallonem - świetne konkurencje, ale w roli prowadzącego dużo bardziej lubię Grahama Nortona (choć to w brytyjskiej tv), Jamesa Cordena i Conana O'Briana - szczególnie polecam jego filmiki z Kevinem Hartem i Ice Cubem, jeśli nie oglądałaś.

    OdpowiedzUsuń